Чому так важливо нікому не розповідати про свої цілі і найближчі плани?
На цю тему міркують підприємець Дерек Сіверс і інженер Google Метт Катс.
Дерек Сіверс, засновник найбільшого сайту з інді-музикою CD Baby, розповідає про те, чому треба зберігати свої плани в секреті.
«У кожного з нас є якась найголовніша мета в житті. Задумайтесь на секундочку! Вам необхідно її відчути, свою найважливішу особисту мету. Уявіть собі, що прямо зараз ви зважилися і готові її досягти. Уявіть, що сьогодні ви комусь розповідаєте про цей намір. Хіба не приємно вимовити це вголос? Уявіть їх поздоровлення і захоплення в їхніх очах. Хіба ви не відчуваєте, що зробили ще один крок, як ніби ваші майбутні досягнення вже стають частиною вашої особистості?
А справа йде погано, тому що вам потрібно було тримати рот на замку. Тепер це приємне відчуття буде тільки заважати вам досягти мети. Численні психологічні експерименти довели, що, розповідаючи іншим про свої плани, ви робите їх менш здійсненними.
Коли у вас є мета, необхідно зробити якісь кроки, проробити якусь роботу для її досягнення. Коли ж ви комусь розповідаєте про свої плани, а вони про них дізнаються - психологи називають це соціальною реальністю: свідомість перебуває ніби в пастці відчуття того, що все зроблено. І від того, що ви відчули задоволення - ви менш зацікавлені в докладенні реальних зусиль».
Метт Катс - інженер, який займається пошуковою оптимізацією в Google, у своєму виступі розповідає, як зробити життя цікавішим і більш насиченим, і, можливо, навіть стати трохи ближче до своєї мрії.
«Кілька років тому життя стало мені настільки прісним, що я вирішив слідувати прикладу великого американського філософа Моргана Сперлока і на місяць зайняти себе чимось новим. Ідея сама по собі проста. Задумайтеся над тим, що б ви хотіли змінити у своєму житті і робіть це протягом 30 днів щодня. Саме 30 днів - це достатній період для формування нової звички або її зникнення (наприклад, перегляду телепередач) з вашого життя назавжди. Ось те, що я виніс з цього 30-денного експерименту. По-перше, цей час мені добре запам'ятався, а не пролетів непомітно. Це стало також результатом того, що я кожен день протягом місяця робив одне фото. До цих пір я з точністю можу описати, де я перебував у той момент і чим був зайнятий. Також я помітив, що чим більше в моєму житті з'явилося цих завдань і чим складнішими вони стали - тим більше я набував впевненості у собі. За цей час я перетворився з офісного хробака в іншу людину: в хлопця, який їздить на велосипеді на роботу і отримує від цього величезне задоволення. Торік я навіть виліз на Кіліманджаро, найвищу гору в Африці. Можу сказати, що я ніколи так не шукав пригод до того, як почав робити в ці 30-денні експерименти.
Я також зрозумів, що якщо тобі чогось хочеться до чортиків, то ти це зможеш отримати вже через 30 днів. Чи хотілося вам коли-небудь написати роман? Кожного листопада десятки тисяч людей починають писати свій роман довжиною в 50 000 слів з нуля. Виявляється, що все, що вам потрібно зробити - це писати текст довжиною в +1667 слів на день протягом місяця. І я вирішив спробувати. Секрет успіху полягає в тому, щоб не лягати спати, поки не напишеш норму за день. Можливо, ви обділите себе сном, але книгу в підсумку напишете. А тепер скажіть, чи стало моє творіння новим великим американським бестселером? Ні. Я написав книгу за місяць. Вона жахлива. Але якщо тепер мені в житті трапиться зустріти Джона Ходжмана на вечорі TED, мені не доведеться говорити, що я комп'ютерний геній. Якщо захочу, тепер можу навіть сказати, що я - письменник.
І останнє, що мені хотілося б відзначити. Я зрозумів, що за допомогою невеликих, постійних змін, тих задачок, які я собі придумував, вони краще приживалися в моєму житті. Серйозні завдання теж хороші. Вони доставляють величезне задоволення. Але звичка до них не формується. Коли я не їв солодке протягом 30 днів, то на 31 день мені теж його зовсім не захотілося.
А тепер я хочу задати вам питання: "Чого ж ви чекаєте? Я обіцяю вам, що прийдешні 30 днів так чи інакше пролетять. Так чому ж не придумати що-небудь таке, що ви завжди хотіли здійснити і дати цьому бажанню випробувальний термін довжиною в 30 днів?»
Більше цікавих статей читайте на нашому сайті: terytoriya.com.ua